PROGRAM FOR TUESDAY, FEBRUARY 27TH: TALK VIEW
Days:
previous day
next day
all days
View: with abstractssession overview
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
09:00-09:30
Suchismita Subhadarsini, Nagesh Kumar Dasika, Rao Govindaraju
09:30-09:45
Mohamed Saber
10:15-10:30
Khalid Elhaj, Dalal Alshamsi
09:00-09:15
Isaya Kisekka
09:15-09:30
Guido D'Urso, Oscar Rosario Belfiore, Carlo De Michele, Francesco Vuolo
09:30-09:45
Manuel Sapiano, Michael Schembri, Luke Galea, Luca Laudi
09:45-10:00
J. Chowdhury Sarwar, H. Md. Arif, M. Quamrul Hasan, R. Md. Ferozur
10:00-10:15
Osman Abdallah, Hussam Eldin Elzain, Ali Al-Maktoumi, Anvar Kacimov
10:15-10:30
A. Saraiva, J. Portugal Pereira, J. Melo E Abreu, M. Correia de Oliveira
09:00-09:15
P. Le Coustumer, N. Sané, P. Sivalingam, S. Stoll, J. Pote, M. Mbengue
09:15-09:30
Viktor Kochkodan, Suhur Saeed, Linso Varghese, Jenny Lawler
09:30-09:45
Lucia Gastoldi, John Burt
09:45-10:00
Aya Kammoun, Laila Mandi, Abdelhafid El Alaoui El Fels
10:00-10:15
Alka Mungray, Monali Chhatbar, Arvind Kumar Mungray
10:15-10:30
Zavin R. Gajera, Alka A. Mungray, Arvind Kumar Mungray
10:30-10:45 Coffee Break
10:45-11:00
Balderama, Alejo, Bareng, Alejandro, Ablan, Kantoush, Sumi, Binh
11:00-11:15
Wiji Astuti, Rao S. Govindaraju
11:15-11:30
Wael Almikaeel, Lea Čubanová, Alexandra Vidová
11:30-11:45
Jesiya N P, Girish Gopinath
11:45-12:00
A. Hadri, K. Iazza, E.M. El Khalki, M. Rachdane, M.E.M. Saidi
12:00-12:15
Ali Alnahit, Atef Kawara, Ibrahim Elsebaie
10:45-11:00
Mohamed Alzaabi, Mohsen Sherif, Ahmed Sefelnasr, Abdel Azim Ebraheem
11:30-11:45
Abdulaziz Mohamed Abdulaziz, Alaa Ahmed, Amir Gabr, Dalal Alshamsi
12:00-12:15
Ashok K. Keshari
10:45-11:15
Akram Alshawabkeh
11:15-11:30
Hui Yang, Manoj Shukla
11:30-11:45
Alhumaidi, Greish, El-Maghraby, Hassan, Alnaqbi, Sherif, Greish
11:45-12:00
A. Aprile, O.R. Belfiore, A. Pelosi, G. D'Urso, G.B. Chirico
12:00-12:15
Hussam Eldin Elzain, Osman Abdallah, Ali Al-Maktoumi, Khalifa Al-Higgi
12:15-13:00 Lunch Break
13:00-14:00
Ahmad Albreiki, Khalid Hussein, Tareefa Alsumaiti
Ali Alnahit, Fahad Aldraihem, Abdulaziz Albarrak
Adel Zghibi, Sarra Aoui, Khawar Naeem, Adel Elomri, Annamaria Mazzoni
B. Namugenyi, H. Abdelmoneim, A.S. Kantoush, M. Saber, C. Abdelbaki
Ashish Dobhal, Ashok K. Keshari
Faisal Baig, Mohsen Sherif, Ahmed Sefelnasr, Assaad Hassan Kassem
M. Elkollaly, T. A. Gado, H. Omara, M. A. Elsawwaf, A. Sefelnasr, M. Sherif
A. Sefelnasr, F. Ridouane, S. Bano Mirza, M. Sherif, D. Alshamsi, A.A. Ebraheem
Jayaraju Ndimikeri, Kiran Dasari
Ľudovít Možiešik, Peter Šulek, Martin Orfánus
Tosaka, Hazart, Yoritate, May Cuevas, Yoshida, Okamoto, Shibata, Shimada
Chandan Kumar, H.R. Shwetha
A. Oubaha, V. Ongoma, B. Ait Hssaine, L. Bouchaou, A. Chehbouni
Fatima Afreen, Anusha Arpula, Asif Ali
Wiam Salih
Antoifi Abdoulhalik, Ashraf Ahmed
Manoj Gadhwal, Ajay Sharda
Kifle Woldearegay, Frank van Steenbergen, Rudi Hessel, Luuk Fleskens
On the Use of Machine Learning in Mapping Flood Risk: Case of the Annaba City, North-Eastern Algeria
Sabri Dairi, Elhadi Mechentel, Yassine Djebbar, Habib Abida
Jose Manuel Murillo, Alberto Padilla
Tala Maksoud, Mohamed Mohamed
Ahmed, Elhaj, Alshamsi, Hussein, Murad, Sefelnasr, Ebraheem, Aldahan
Vikas Kumar Vidyarthi, Gopeshwar Sahu
14:15-14:30
Muhammad Usman, Kosuke Heki
14:30-14:45
Amjad Aliewi, Muhammad Al-Rashed, Fawzia Al-Ruwaih
14:45-15:00
A. Al-Rashidi, C. Sabarathinam, B. Alsabti, D.R. Samayamanthula
15:00-15:15
Mahmoud Ahmed, Salem Issa, Mohamed Hamouda
15:15-15:30
S. Issa, A. Ali, A. Gad, M. Attwa, M. El-Bastawesy, A. Abd-El-Fattah, M. Kaiser
14:00-14:15
Abd-Elhamid, Sherif, Zeleňáková, Sefelnasr, Soľáková, Mahdy
14:15-14:30
Ramesh Honnasiddaiah, Dev Anand Thakur, Vijay Suryawanshi
14:45-15:00
Eleni Tzanou, Antonios Chatzigiannis, Georgios Tsakoumis
15:00-15:15
Sandipkumar Rajput, Prem Lal Patel
15:15-15:30
Y. Khardi, A. Hammani, A. Taky, S. Bouarfa, G. Lacombe, M. Kuper
14:00-14:30
S. Prasher, J. Purkaystha, M. Afzal, R. Rudra, J. Dhiman, C. Nzedigwu
14:30-14:45
Hamidreza Sharifan, Somayeh Mohammadi, Amirhossein Mahdavi, Daryoush Sanaei
14:45-15:00
Vinay Kumar, Rao, Desai, Rathod, Mahaling, Teggelli, Umesh
15:00-15:15
Anjali Mohan Payathuparambil, Ashraf Aly Hassan
15:15-15:30
M. Hlaibi, R. Ouchn, Y. Chaouqi, S. Oukkass, I. Mechnou, E. Curcio
15:30-15:45 Coffee Break
15:45-16:00
Philippe le Coustumer, Hande Okutan, Bedri Turkulus, Mountaz Razack
16:00-16:15
Mohamed Farig, Mohamed Dawoud, Waleed Abou El Hassan
16:30-16:45
Water Saving Through Improved Design of Evaporatively Cooling System for Greenhouses in Arid Regions
I. Tsafaras, J. Campen, F. de Zwart, W. Voogt, H. van der Heide, M. Qaryouti
16:45-17:00
Nazir Ikramov, Farkhod Kasimov, Mekhribonu Rakhimova
15:45-16:00
Karthikeyan, Greiner, Schneider, Alqadi, Dehnavi, Al-Raggad, Ribbe
16:00-16:15
Anish Anand, Venkata Reddy Keesara, Venkataramana Sridhar
16:15-16:30
Faisal Ahmed Khan, Mengmeng Yang, Tariq Masood Ali Khan
16:30-16:45
Mohammed Hssaisoune, Lhoussaine Bouchaou, Mohamed Qurtobi, Yassine Ait Brahim
16:45-17:00
Hema Vanar, Pradeep Majumdar
15:45-16:00
Galarza Prieto, Velazquez Martinez, Cabrales Arellano, Boeing, Delgado
16:15-16:30
Ahmed El Sir, Hesham El-Maghraby, Yaser Greish, Mohsen Sherif, Fathy Hassan
16:45-17:00
Al Salem, Poulose, Kawamura, Nakamura, Saibi, Al Jasem, Thiemann
19:30-21:30 Dhaw Marina Cruise