SCTC2018: THE 15TH SPACECRAFT CHARGING TECHNOLOGY CONFERENCE
PROGRAM FOR THURSDAY, JUNE 28TH: TALK VIEW
Days:
previous day
next day
all days

View: with abstractssession overview

9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
09:00-09:25
Justin Likar, Michelle Donegan, Jamie Porter
09:25-09:50
Anand Karpatne, Douglas Breden, Joseph Wyatt, Laxminarayan Raja
09:50-10:15
O. Jorba Ferro, S. Hess, E. Seran, M. Godefroy, C. Bastien-Thiry, D. Payan
10:30-10:55
R. Marchand, S. Marholm, D. Darian, W. Miloch, M. Mortensen
10:55-11:20
Cipriani, Escoubet, Nakamura, Torkar, D├ęprez, Rodgers, Khotyaintsev, Barrie
11:20-11:45
Yohei Miyake, Takeshi Kiriyama, Yuto Katoh, Hideyuki Usui
12:45
Pedro Alberto Resendiz Lira, Richard Marchand
12:45
F.L. Johansson, A. Eriksson, E. Odelstad, P. Henri, E. Vigren
12:45
Diako Darian, Wojciech Miloch, Yohei Miyake, Mikael Mortensen, Hideyuki Usui
12:45
Ashish Pandya, Nikhil Kothari, Rizwan Alad, Prarthan Mehta
12:45
Joakim John Paul Paulsson, Wojciech Jacek Miloch, Yohei Miyake, Hideyuki Usui
12:45
Yukari Sasaki, Hideyuki Usui, Yohei Miyake, Wojciech Jacek Miloch
12:45
Y. Fujimoto, R. Okura, K. Kita, M. Iwata, K. Yokota, M. Tagawa
12:45
Okura, Fujimoto, Kita, Iwata, Keat, Kimoto, Yokota, Tagawa
12:45
M. Villemant, P. Sarrailh, L. Garrigues, C. Inguimbert, M. Belhaj, C. Boniface
12:45
Ryan Hoffmann, Virginie Griseri, Elena Plis, Daniel Engelhart, Russell Cooper
12:45
Brian Wood, Justin Christensen, Greg Wilson, T.-C. Shen, J.R. Dennison
12:45
Natsumi Sato, Maimi Mima, Kazuki Kodama, Hiroaki Miyake, Yasuhiro Tanaka
12:45
Matthew Robertson, Justin Christensen, Jr Dennison
12:45
Anju Damodaran, Joy Anil Gomes, Pramod V B, S S Kumar, V K Hariharan
12:45
Teppei Okumura, Yasushi Ohkawa, Hiroyuki Okamoto, Satomi Kawamoto
12:45
Qi Zhao, Feipeng Wang, Jian Li, Kaizheng Wang, Wanzhao Cui, Tianyan Jiang
12:45
Virginie Inguimbert, Jean-Michel Siguier, Denis Payan, Gael Murat
12:45
G. Miars, G.L. Delzanno, F. Lucco Castello, O. Leon, B.E. Gilchrist
12:45
J. Likar, J. Green, Y. Shprits, R. Quinn, P. Whelan, N. Reker, A. Kellerman
12:45
J. Likar, T.P. O'Brien, M. Xapsos, W.R. Johnston, E. Daly, V. Ferlet-Cavrois
14:45-15:10
Guibai Xie, Guanghui Miao, Jianli Xu, Jing Yang, Yun Li, Wanzhao Cui
15:10-15:35
J.-C. Mateo-Velez, M. Belhaj, S. Dadouch, P. Sarrailh, S. Hess, D. Payan
15:35-16:00
T. Paulmier, B. Dirassen, A. Roggero, G. Rival, E. Dantras, D. Payan
16:50-17:15
Andrey Tyutnev, Vladimir Saenko, Alexey Zhadov, Evgenii Pozhidaev
18:05-18:30
Linda Neergaard Parker, Joseph Minow
10:15-10:30 Coffee Break
11:45-12:45 Lunch Break
16:25-16:50 Coffee Break