ATLC2023: ATLANTA CONFERENCE ON SCIENCE AND INNOVATION POLICY
PROGRAM FOR THURSDAY, MAY 25TH: TALK VIEW
Days:
previous day
next day
all days

View: with abstractssession overview

8:30
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
08:30-10:00
Sotaro Shibayama, Pauline Mattsson, Anders Broström
08:30-10:00
Pauline Mattsson, Sotaro Shibayama, Anders Broström
08:30-10:00
Alvin Shijie Ding, Gunnar Sivertsen, Lin Zhang, Rachel Herbert, Andrew Plume
08:30-10:00
Mehmet Aydeniz, W. Carson Byrd, Olga Churkina, Ofuma Eze-Echesi
08:30-10:00
Florencia Barletta, Diana Suárez, Florencia Fiorentin
08:30-10:00
Davide Antonioli, Alberto Marzucchi, Francesco Rentocchini, Simone Vannuccini
08:30-10:00
George Yunxiong Li, Andrea Ascani, Simona Iammarino
08:30-10:00
Manuel Acosta, Joaquín Azagra, Daniel Coronado, Esther Ferrándiz
08:30-10:00
P. Cruciata, D. Pulizzotto, M. Héroux-Vaillancourt, C. Beaudry
08:30-10:00
Jennifer Winter, Alaz Munzur, William Scott
08:30-10:00
Marilyn Brown, Cory Struthers, Snehal Kale, Min Cha-Kyeong, Oliver Chapman
08:30-10:00
C. Holland, A.M. Mccarthy, P. Ferri De Oliveira, P. Shapira
08:30-10:00
Christian Lerch, Jonathan Köhler, Wolfgang Eichhammer, Rainer Walz
08:30-10:00
Ramos-Vielba, Thomas, Povlsen, Stage, Bloch, Falkenberg
10:00-10:30 Coffee Break
10:30-12:00
Eric J. Iversen, Zacharias Andreadakis
10:30-12:00
K. Hunter Wapman, Sam Zhang, Aaron Clauset, Daniel Larremore
10:30-12:00
J. Melkers, E. Welch, R. Woolley, N. Robinson-Garcia, A. Klein
10:30-12:00
Diletta Abbonato, Stefano Bianchini, Floriana Gargiulo, Tommaso Venturini
10:30-12:00
Chux Daniels, Abiodun Egbetokun, Blanche Ting
10:30-12:00
Anas Ramdani, Catherine Beaudry, Mario Bourgault
10:30-12:00
Paul Baker, Helaina Gaspard, Adina Martinez
10:30-12:00
Antonio Zinilli, Emanuela Reale, Andrea Orazio Spinello, Emanuela Varinetti
10:30-12:00
C. Bloch, R. Povlsen, M. Falkenberg, I. Ramos-Vielba, D. Thomas, A. Stage
12:00-13:15 Lunch
13:15-14:45
Fredrik Niclas Piro, Alfredo Yegros, Siri Brorstad Borlaug, Pablo D'Este
13:15-14:45
Maria Karaulova, Abdullah Gök, Peter Neuhäusler, Denilton Luiz Darold
13:15-14:45
Sang-Min Park, Nicholas Vonortas
13:15-14:45
Jenna Rodrigues, Andrea Belz, Alexandra Graddy-Reed, Richard Terrile
13:15-14:45
Charlie Mom, Peter Van den Besselaar, Torger Moller
13:15-14:45
Arman Yalvac Aksoy, Catherine Beaudry, Davide Pulizzotto
13:15-14:45
Juan Manuel Corona, Carlos Alfonso Hernandez
13:15-14:45
Kamila Lewandowska, Michael Ochsner
13:15-14:45
Valeria Arza, Joanna Chataway, Tommaso Ciarli, Ismael Rafols, Alfredo Yegros
13:15-14:45
Tommaso Ciarli, Hugo Confraria, Ed Noyons, Ismael Rafols
14:45-15:15 Coffee Break
15:15-16:45 Plenary #2: Title TBA