PROGRAM FOR FRIDAY, OCTOBER 13TH: TALK VIEW
Days:
previous day
all days
View: with abstractssession overview
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
09:30-09:50
João De Sousa Alves, José Rufino
09:50-10:10
D. Mendes, J. Nunes, S. Patrão, N. Ivaki, P. Amaro, J.C. Cunha
10:10-10:15
Luís Nóbrega, Pedro Gonçalves, Paulo Pedreiras, Rui Morais, André Temprilho
10:15-10:20
Luis Marques, Luis Almeida, Paulo Pedreiras
10:20-10:25
João De Sousa Alves, José Rufino
10:25-10:30
Paulo Barbosa, António Barros, Luis Miguel Pinho
09:30-09:50
João L. M. Pereira, Helena Galhardas
09:50-10:10
André Pires, José Devezas, Sérgio Nunes
10:10-10:15
Jorge Goulart, Pedro Silva, Alberto Vale, João Dias Pereira, Helena Galhardas
10:15-10:20
Leandro Ricardo, Susana Sargento, Ilídio Oliveira
10:30-11:00 POSTERS (Continuação)
11:20-11:40
F. Ferreira, T. Santos, F. Martins, A. Lopes, V. T. Vasconcelos
11:40-12:00
Alcides Fonseca, Bruno Cabral
12:00-12:20
Miguel Pasadinhas, Daniel Porto, Antónia Lopes, Luis Rodrigues
12:20-12:40
T. B. Fernandes, A. Nestor Ribeiro, D. V. Nunes, H. R. Lourenço, L. C. Santos
12:40-12:45
André Barbosa, Ana Costa, Francisco Bom, José Figueira, José Borbinha
12:45-12:50
Paweł Krysiak, Hugo Lourenço
12:50-12:55
Ana C. R Paiva, Nuno H. Flores, João P. Faria, José Manuel Granate Marques
11:00-11:20
Pedro Sanches, Hervé Paulino, Filipe Cerqueira, João Silva, António Teófilo
11:20-11:40
Nuno Sousa, João Nuno Silva
12:00-12:20
Diogo Lima, Hugo Miranda, Francois Taiani
12:20-12:25
L. Afonso, M. Souza, P. Dias, J. Madeira, M. Marques, L. Pombo
12:25-12:30
Filipe Cerqueira, Hervé Paulino, João A. Silva, João M. Lourenço
12:30-12:35
Miguel Machado, António Borges, António Oliveira
12:35-12:40
Bruno Areias, Nuno Humberto, Lucas Guardalben, Susana Sargento
12:40-12:45
Daniela Simões, Lucas Guardalben, Susana Sargento
12:45-12:50
João Ribeiro, André Zúquete, Susana Sargento
13:00-14:00 Almoço
15:00-15:20
Pedro Do Vale, Carlos Cardoso, Renato Portela, Ricardo Chaves
15:20-15:40
Rui Ribeiro, Miguel Azevedo, André Zúquete
15:40-16:00
Integrating paper-based voting and Belenios -- a hybrid voting protocol for an academic organization
Fernando Mário M. Marques, Ana Almeida Matos, Jan Cederquist
16:20-16:40
Raimundo Chipongue, Hugo Miranda, António Broega
16:45-16:50
Miguel Falé, Ibéria Medeiros, Nuno Neves
16:50-16:55
Miguel Guerra, Miguel Correia, Benjamin Taubmann, Hans Reiser
15:20-15:40
Godinho Quissico, João Pedro Barreto, Daniel Castro
15:40-16:00
Bernardo Palma, Daniel Porto, Luis Rodrigues
16:00-16:20
Carlos Carvalho, Daniel Porto, Luis Rodrigues, Alysson Bessani
16:20-16:40
José Enes, Nuno Machado, Francisco Maia, Miguel Matos, Rui Oliveira
16:40-16:45
Carlos Morais, José Pereira, Ana Alonso
16:45-16:50
Pedro Joaquim, Manuel Bravo, Rodrigo Rodrigues, Miguel Matos, Luis Rodrigues
17:15-18:00 Encerramento
10:30-11:00 Coffee Break
17:00-17:15 Coffee Break