COMPLEX NETWORKS 2020: NINTH INTERNATIONAL CONFERENCE ON COMPLEX NETWORKS & THEIR APPLICATIONS
PROGRAM FOR WEDNESDAY, DECEMBER 2ND: TALK VIEW
Days:
previous day
next day
all days

View: with abstractssession overview

10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
10:20-11:00
Daniel Pino, Jade Chattergoon, Aneeqah Hosein, Inzamam Rahaman
Romain Lesauvage, Marcell Nagy, Roland Molontay
Teru Fujii, Masahito Kumano, Joao Gama, Masahiro Kimura
Mengzhen Li, Mehmet Koyuturk
Hajime Miyazawa, Tsuyoshi Murata
Ahlem Drif, Sami Guembour, Hocine Cherifi
Féron, Vallet, Melançon, Lavaud-Legendre, Plessard, Renoust, Freeland
Carlos Barbosa, Lucas Félix, Antônio Alves, Carolina Xavier, Vinícius Vieira
11:00-11:15
Archan Das, Diego Gomez-Zara, Noshir Contractor
11:15-11:30
David Martín-Corral, Esteban Moro, Nick Obradovich
12:00-12:15
Cavallaro, Ficara, Curreri, Fiumara, De Meo, Bagdasar, Liotta
11:00-11:15
Maham Mobin Sheikh, Rauf Ahmed Shams Malick
11:45-12:00
William Palmer, Tian Zheng
11:00-11:15
Virgile Rennard, Giannis Nikolentzos, Michalis Vazirgiannis
11:15-11:30
Alexios Mandalios, Alexandros Chortaras, Giorgos Stamou, Michalis Vazirgiannis
11:30-11:45
Gerrit Jan de Bruin, Cor Veenman, Jaap van Den Herik, Frank Takes
11:45-12:00
Leonardo Gutierrez, Alexandre Bovet, Jean-Charles Delvenne
12:00-12:15
Hussain Hussain, Tomislav Duricic, Elisabeth Lex, Roman Kern, Denis Helic
13:15-13:30
Joshua Priest, Madhav Marathe, S. S. Ravi, Daniel Rosenkrantz, Richard Stearns
13:30-13:45
Hugo Hourcade, Binh-Minh Bui-Xuan, Cédric Miachon
13:45-14:00
Steve Huntsman, Samir Chowdhury, Matvey Yutin
14:00-14:15
A. Myall, R. Peach, A. Weisse, S. Mookerjee, F. Davies, A. Holmes, M. Barahona
13:15-13:30
N. Amoroso, L. Bellantuono, S. Pascazio, A. Monaco, R. Bellotti
13:30-13:45
Amin Kaveh, Matteo Magnani, Oskar Dahlin
14:00-14:15
Felipe Abrahão, Klaus Wehmuth, Hector Zenil, Artur Ziviani
14:15-14:30
Chen Avin, Yuri Lotker
13:15-13:30
Sarbendu Rakshit, Soumen Majhi, Dibakar Ghosh
13:45-14:00
Anastasiya Salova, Raissa D'Souza
14:00-14:15
Premalatha K, Chandrasekar V. K, Senthilvelan M, Amuda R, Lakshmanan M
15:25-15:30
Miguel Rebollo, Rosa M. Benito, Juan Carlos Losada, Javier Galeano
15:30-15:35
Henry Carscadden, Chris Kuhlman, Madhav Marathe, S. S. Ravi, Daniel Rosenkrantz
15:35-15:40
Jason Bassett, Niccolo Pescetelli, Alex Rutherford, Manuel Cebrian
15:40-15:45
Salvatore Vilella, Mirko Lai, Daniela Paolotti, Giancarlo Ruffo
15:45-15:50
Inho Hong, Alex Rutherford, Leonardo Ferreira, Manuel Cebrian
15:50-15:55
Gerrit Großmann, Michael Backenköhler, Jonas Klesen, Verena Wolf
15:55-16:00
Leo Torres, Kevin Chan, Hanghang Tong, Tina Eliassi-Rad
16:00-16:05
Simon Krukowski, Tobias Hecking
16:05-16:10
Cecilia Toccaceli, Letizia Milli, Giulio Rossetti
16:10-16:15
Joost Jorritsma, Tim Hulshof, Júlia Komjáthy
16:15-16:20
Jacob Grubb, Derek Lopez, Bhuvaneshwar Mohan, John Matta
17:20-17:35
Henrique Branquinho, Luciano Grácio, Pedro Ribeiro
18:05-18:20
Tomasz Wąs, Talal Rahwan, Oskar Skibski
18:20-18:35
Robert Peach, Alexis Arnaudon, Henry Palasciano, Mauricio Barahona
17:35-17:50
Eszter Bokanyi, Sándor Juhász, Márton Karsai, Balazs Lengyel
17:50-18:05
B. Lengyel, E. Bokányi, R. Di Clemente, J. Kertesz, M. González
17:35-17:50
J. Pardo-Diaz, P. Poole, M. Beguerisse-Díaz, C. Deane, G. Reinert
17:50-18:05
Alexander Gates, Rion Brattig Correia, Xuan Wang, Luis M. Rocha
18:05-18:20
M. Petrović, A. Filošević Vujnović, R. Andretić Waldowski, A. Mestrovic
18:20-18:35
Muscolino, Di Maria, Alaimo, Borzì, Ferragina, Ferro, Pulvirenti
18:50-19:30
Tanjim Taharat Aurpa, Md Shoaib Ahmed, Md Musfique Anwar
J. Atienza-Barthlemy, S. Martin-Gutierrez, J.C. Losada, R.M. Benito
Ardian Maulana, Hokky Situngkir
Daniel Thilo Schroeder, Pedro G. Lind, Konstantin Pogorelov, Johannes Langguth
12:15-13:15 Lunch Break
14:30-14:45 Coffee Break
16:25-16:40 Coffee Break
18:35-18:50 Coffee Break