PROGRAM FOR FRIDAY, MARCH 16TH: TALK VIEW
Days:
previous day
next day
all days
View: with abstractssession overview
8:30
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
08:30-09:00
Anthony Stair, Caleb Stair, Carissa Altizer
09:30-10:00
Raissa Carvalho Braganca, Alexandre Alves Porsse
08:30-09:00
Matthew Kures, Steven Deller, Tessa Conroy
10:00-10:30
Thomas Douthat, Laurie Garrow, Anna Nord
08:30-09:00
Elham Erfanian, Alan Collins, Daniel Grossman
09:30-10:00
Frank O'Connor
10:00-10:30
Michael Betz, Lauren Jones
08:30-09:00
Fiona Sussan, Brian Sloboda, Lataunya Howard
09:30-10:00
Tarek Ben Hassen
10:00-10:30
Sayori Kobayashi, Fiona Sussan
10:30-11:00
Amit Batabyal, Hamid Beladi
09:30-10:00
Shishir Shakya
11:30-12:00
Amanda McLeod, Lily Harris, John Halstead
12:00-12:30
Erika Leon, Dave Shideler
11:00-11:30
Willis Lewis, Ferdinand Difurio
11:30-12:00
Jungmin Lim, Mark Skidmore
11:00-11:30
Leslie Dunn, Kayla Conforti, Robert Dunn
11:30-12:00
Siddhartha Rastogi
12:00-12:30
Brianne Zimmerman, Heather Stephens
11:00-11:30
Zheng Tian, Johan Bollen, Stephan Goetz, Timothy Slaper
12:00-12:30
Philip Watson
11:30-12:00
Tohru Naito
12:00-12:30
Elham Erfanian
14:45-15:15
Brion Goldfinch, Jesse Arnett, Fiona Sussan
15:15-15:45
Kangil Lee, Brian Whitacre
16:15-16:45
Jason Brown, Peter Maniloff, Dale Manning
14:45-15:15
D. Lambert, D. Sheng, B. English, J. Menard, C. Clark, L. Lambert
15:15-15:45
C. Court, E. Shuster, A. Iyengar, L. Goudarzi, D. Keairns, C. Zelek
15:45-16:15
Cynthia Rogers, Brandli Stitzel
14:45-15:15
Sarah Low, Marcelo Castillo, Dawn Thilmany McFadden
15:15-15:45
Sydney Schreiner
15:15-15:45
Amit Batabyal, Seung Yoo
15:45-16:15
John Mann, Scott Loveridge, Steve Miller
14:45-15:15
Rodrigo Perez-Silva, Mark Partridge, Alessandra Faggian, Philip Graves
15:15-15:45
Donovan Anderson, John Hisnanick, Hye-Sung Han
15:45-16:15
Mia Goodnature, Daniel Henderson, Amanda Ross
17:30
Mykhalo Petrovskyy
10:30-11:00 Coffee Break
12:30-14:30 Awards Luncheon and Fellows Address (Peter Schaeffer, "The Rules of the Game")
17:00-18:00 PROFESSIONAL DEVELOPMENT WORKSHOP: MEDIA TRAINING (open to all)
18:30-20:30 Reception