PROGRAM FOR WEDNESDAY, MAY 17TH: TALK VIEW
Days:
previous day
next day
all days
View: with abstractssession overview
8:30
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
09:30-10:00 Coffee Break
10:00-10:30
Prashant Purohit
10:30-11:00
A. Cebrecos, P. Bequin, G. Theocharis, V. Gusev, V. Tournat
11:30-12:00
Ganesh Ramakrishnan, Stefano Gonella
10:00-10:30
David Hewett, Ian Hewitt
10:30-11:00
Jagabandhu Paul, B.V.R. Kumar, Akash Anand
11:00-11:30
Georgia Lynott, William Parnell, David Abrahams, Mike Simon
10:00-10:30
Laurent Bourgeois, Arnaud Recoquillay
10:30-11:00
Vahan Baronian, Laurent Bourgeois, Arnaud Recoquillay
11:30-12:00
Ali Vaziri, Murthy Guddati
10:00-10:30
Toufic Abboud, Kieran Delamotte, Olivier Lafitte
10:30-11:00
Takaya Yamamoto, Kazuki Niino, Naoshi Nishimura
11:00-11:30
Patrick Joly, Maryna Kachanovska, Adrien Semin
11:30-12:00
Marlis Hochbruck, Jonas Köhler
10:00-10:30
Daniel Gendin, Paul Barbone
10:30-11:00
Habib Ammari, Brian Fitzpatrick, David Gontier, Hyundae Lee, Hai Zhang
11:30-12:00
Thomas Brown, Tonatiuh Sanchez-Vizuet, Francisco-Javier Sayas
12:00-13:30 Lunch Break
13:30-14:30
Simon Chandler-Wilde, David Hewett
14:30-15:00 Coffee Break
15:00-15:30
Yijing Zhang, Keegan Moore, Alexander Vakakis, D. Michael McFarland
16:00-16:30
Anna Karczewska, Piotr Rozmej, Eryk Infeld, George Rowlands
15:30-16:00
S. Nagaraj, L. Demkowicz, J. Gopalakrishnan, P. Sepulveda, J. Grosek
16:00-16:30
Sandrine Paolantoni, Christophe Hazard
15:00-15:30
Sonia Fliss, Anne-Sophie Bonnet-Ben Dhia, Antoine Tonnoir
15:30-16:00
A. Bera, A.-S. Bonnet-Ben Dhia, L. Chesnel, S. Nazarov, V. Pagneux
16:00-16:30
Seungil Kim
15:00-15:30
Helene Barucq, Juliette Chabassier, Ha Pham, Sebastien Tordeux
15:30-16:00
Ryota Misawa, Naoshi Nishimura
16:00-16:30
Stefan Sauter, Martin Schanz
16:30-16:45 Short Break
16:45-17:15
Daniel Appelö, Siyang Wang
17:45-18:15
Jorge Albella Martínez, Sébastien Imperiale, Patrick Joly
16:45-17:15
Vrushali Bokil, Vitaliy Gyrya, Duncan McGregor
17:15-17:45
Tom Anderson, Tom Mackay, Akhlesh Lakhtakia
17:15-17:45
Evgeny Lakshtanov, Boris Vainberg
17:15-17:45
An Efficient Flux-Lumped Discontinuous Galerkin Scheme for the 3D Maxwell Equations on Nonconforming
Matthieu Patrizio, Bruno Fornet, Vincent Mouysset, Xavier Ferrieres
16:45-17:15
Kenneth Duru, Alice-Agnes Gabriel, Heiner Igel
17:15-17:45
Tahsin Khajah, Xavier Antoine, Stephane Bordas
17:45-18:15
Marc Bakry, Sebastien Pernet, Francis Collino