PROGRAM FOR WEDNESDAY, SEPTEMBER 16TH: TALK VIEW
Days:
previous day
next day
all days
View: with abstractssession overview
8:00
8:30
9:00
9:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
08:00-09:00 Registration and Continental Breakfast
09:00-09:30 Welcome and Opening Keynote
09:35-09:55
Philip Shapira, Abdullah Gok, Fatemeh Salehi Yazdi
09:55-10:15
Arash Hajikhani, Helinä Melkas, Jari Porras
10:15-10:35
Ismael Rafols, Tommaso Ciarli, Diego Chavarro
09:35-09:55
Peter Neuhäusler, Rainer Frietsch
09:55-10:15
Flavia Maria Lins Mendes, Adelaide Antunes
10:15-10:35
Jean-Paul Rameshkoumar, Marina Flamand, Johannes van der Pol
11:05-12:35 SPECIAL PANEL: Emergence of Community for Technical Emergence?
11:05-11:25
M. Rodriguez Salvador, A.M. Hernández de Menéndez, D.A. Arcos Novillo
11:25-11:45
Nadezhda Mikova
11:45-12:05
Xiwen Liu, Ping Jia, Yuling Sun, Huifang Xu
13:00-13:05
Zachary Brown, Qifeng Weng
13:05-13:10
Stephen Carley
13:15-13:20
Daniel Giacometti Amaral, Adelaide Antunes, Maria Simone de Menezes Alencar
13:20-13:25
Seokbeom Kwon
14:05-14:25
Vladimir Korzinov, Florian Keuhauff
14:25-14:45
Samira Ranaei, Arho Suominen, Mika Lohtander, Tuomo Kassi
14:05-14:25
Pavel Bakhtin, Ozcan Saritas
14:25-14:45
Geet Lahoti, Alan L. Porter, Chuck Zhang, Jan Youtie, Ben Wang, Diana M. Hicks
14:45-15:05
Douglas Robinson
15:35-15:55
Zongying Tan, Xiaoling Liu, Jidong Peng
15:55-16:15
Jeffrey Alexander, John Byrnes, Christina Freyman
16:15-16:35
Jan Youtie, Barry Bozeman, Andrew Kao, Sahra Jabbehdari
15:35-15:55
Ying Huang, Yi Zhang, Alan Porter, Jan Youtie, Luciano Kay, Donghua Zhu
15:55-16:15
Irina Efimenko, Vladimir Khoroshevsky, Ed Noyons
16:15-16:35
Jing Ma, Donghua Zhu, Alan Porter, Ying Huang
16:45-17:00 Closing Plenary and Discussion
17:30-19:00 Joint GTM and ATL Conferences Cocktail Reception
17:30
Haiming Wang, Fan Yang, Lin Han
17:30
Jorge Magalhaes, Adelaide Antunes, Zulmira Hartz, Luc Quoniam
17:30
Shihhsin Chen, Wei-Ting Lin, Chia-Hsin Chiang, Hung-Yi Chiu
17:30
Duen-Kai Chen, Shih-Hsin Chen, Yao-Ching Chiu, Wei-Ting Lin
17:30
Dongmei Zhang, Wen Li, Shibo Jiang
10:45-11:05 Coffee Break
12:35-14:05 Lunch Break
15:15-15:35 Coffee Break